Windsurf Techno 293 Plus 2020 Dünya Şampiyonası Bodrum’da

Dünyanın en prestijli windsurf yarışmalarından Tekno 293 Plus Dünya Şampiyonası’nın 2020 yılının Eylül ayında Bodrum’un Bitez koyunda yapılacağı açıklandı.

Muğla, Bodrum AKP İlçe Başkanı ve Türkiye Yelken Federasyonu Yönetim Kurulu Üyesi Osman Gökmen 2020 yılı Techno 293 Plus Dünya Şampiyonası’nın 9-13 Eylül tarihlerinde Bodrum’un Bitez mahallesindeki Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü Tesisleri’nde yapılacağını açıkladı.

Windsurf Techno 293 Plus 2020 Şampiyonası

Türkiye Yelken Federasyonu ve Spor Bakanlığı’nın yoğun gayretleri sonucunda Bodrum’un tanıtımına ve kış turizminin uzamasına önemli katkıda bulunacak organizasyona 30 ülkeden 300 sporcunun katılacağını belirten Gökmen “Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın destekleriyle yaklaşık 1 milyon TL harcayarak bakanlığımız tarafından rehabilite edilen Bitez’deki Gençlik ve Spor Müdürlüğü spor tesisleri dünya şampiyonasını düzenleyecek hale getirildi. Bu organizasyonu ilçemize almak için yoğun mücadele vermiştik. Bu gün sevinçli haberi aldık. Bu müsabakalarda ayrıca 2024 olimpiyatlarında ilk kez düzenlenecek Foil sınıfı windsurf yarışmasının da şampiyonası ilk kez Türkiye’de yapılmış olacak. Onlarca medya mensubu ile Bodrum’un tanıtımında önemli rol oynayacak organizasyon için her türlü fedakarlığı yapacağız” dedi.

İstanbul da Rüzgar Sörfü Yapmak - TYF Belgeli Tecrübeli Eğitmenlerden Windsurf Eğitimi, Çocuklar İçin Yaz Rüzgar Sörfü Okulu ve Yıl Boyunca Windsurf Antrenmanları İçin Arayabilirsiniz Telefon 0532 5413745Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir