Sihirli Sörf Tahtası Elektrikli ‘Jetfoiler’

Sihirli Sörf Tahtası Elektrikli ‘Jetfoiler’

Don Montague ve ekibi ‘Jetfoiler’ adını verdikleri elektrikli sörf tahtasını geçtiğimiz günlerde tanıttı.

Eski profesyonel rüzgar sörfçüsü olan Don Montague ve mühendislik ekibi Kai Concepts, geçtiğimiz günlerde devrim niteliğindeki motorlu sörf tahtasını tanıttı.

Sihirli Sörf Tahtası Elektrikli ‘Jetfoiler’

Don ve arkadaşları, 2006 yılında kurdukları Makani Power adlı rüzgar enerjisi şirketi tarafından hidrofoil test platformları tasarlamaya başladılar. Ekip on yıllık bir çalışma sonrasında elektrikli sörf tahtası Jetfoiler’ı tanıttı.

Jetfoiler, suyun yüzeyinde gezinen Lampuga veya Aquila gibi elektrikli püskürtmeli sörf tahtalarından farklıdır. Jetfoiler bunların yerine, su yüzeyinin üstünde, sihirli halı tarzında seyir için elektrikli bir hidrofoil kullanıyor.

Montague, “Jetfoiler çok kolaydır, herkes bunu yapabilir. Elinizde bir uzaktan kumanda ile Jetfoiler tahtanızın hızını kontrol ediyorsunuz.” dedi.

Google tarafından satın alınan sörf tahtası şuan prototip aşamasında, bu nedenle fiyatlandırma ve satış zamanı belirsizliğini koruyor.

Yukarıdaki yazı https://www.gzt.com/hayat/sihirli-sorf-tahtasi-jetfoiler-ile-suyun-uzerinde-ucmak-artik-hayal-degil-2651860 adresinden alıntıdır