Rüzgar Sörfü Yarış Tahtası (raceboard) Nedir?

Soru: Rüzgar Sörfü Yarış Tahtası (raceboard) Nedir?
Cevap: Yarış tahtası, çok iyi derecede rüzgar sörfü teknik becerisine sahip kişilerce, güçlü rüzgarlarda olduğu gibi hafif ve her türlü rüzgarlarda da kullanılabilen, yarış amaçlı, bazı sınıflarda standartlaştırılmış, boyu genellikle 320 cm’den küçük rüzgar sörfü tahtalarıdır.

Orta Boy Rüzgar Sörfü Tahtası Mid-Lenght Board Nedir? Ne İşe Yarar?

Soru: Orta boy rüzgar sörfü tahtası (mid-length board) nedir?

Cevap: Orta boy rüzgar sörfü tahtası (bineği), rüzgar sörfü tekniklerini ilerletmeye yönelik olarak kullanılan, hafif ve orta rüzgarlarda en uygun teknik performansı elde etmek için imal edilmiş , boyu 300 cm-350 cm arasında olan rüzgar sörfü tahtalarıdır.

Kocaeli Doğa Sporları Kulübü 17. Su Sporları Kampı

Kocaeli Doğa Sporları Kulübü (KODOSK), 17. su sporları kampını Muğla’nın Datça ilçesinde gerçekleştirdi.

Kulüp başkanı Selvi Çınar ve yönetim kurulu üyeleriyle kampa katılan 160 kişi, rüzgar sörfü, katamaran, kano ve kürek sörfü diye bilinen Stand Up Paddle (SUP) aktivitelerinin eğitimini aldı.

Doğa yürüyüşü ve bisiklet aktiviteleriyle Datça yarımadasının Ege ve Akdeniz’e bakan koylarını gezme fırsatı bulan kulüp üyeleri, gerçekleştirdikleri tekne turuyla bakirliğini koruyan bazı koyları görme fırsatı buldu.

Kulüp üyeleri, yarımadanın en uç noktasında, Akdeniz ve Ege’nin birleştiği Tekir Burnu’nda konumlanan Knidos antik kentini de ziyaret ederek, Yuvarlak Tapınak, Dionysos Stoası ve Tapınağı, Apollon tapınağı, Bolukrates Çeşmesi ile yaklaşık beş bin kişi kapasiteli amfitiyatro kalıntıları hakkında bilgi aldı.

Kaynak: AA