Hydrofoil Nedir Fiyatları Nerelerde Yapılır Hydrofoil Lokasyonları Fiyatı

Hydrofoil

Bir elektrikli hydrofoil tahtasıyla sörfünüzü başka bir seviyeye taşıyın. Doğru koşullarda, dip suyunun kinetik enerjisini kullanarak sudan kaldırmayı sağlayan, altına bir kanatçık yapıştırılmış olarak tasarlanmıştır. Böylece uçuyormuş gibi hissedersiniz ve sürtünmeyi azaltıp kaymaya başladığınızda çok daha yüksek hızlara çıkabilirsiniz. Dalga sörfü için sadece kanatçığı olan veya elektrik motoru takılı olan; yani göller ve koylar gibi sakin koşullarda çalışan sörf tahtalarını alabilirsiniz. Elektrik motoru, kaldırma kuvvetini oluşturan enerjiyi ve ileriye doğru hareketi sağlar.

İdeal olarak, bir hydrofoil denemeden önce sörf deneyimine sahip olunması daha iyidir, ilk defa bindiğinizde daha zorlanabilir ve yorulabilirsiniz. Ancak, çok daha eğlenceli olacağı kesindir.

Hydrofoil ülkemizde ege marmara karadeniz, akdeniz kıyılarında ve denizlerde olduğu kadar göllerde de sıkça yapılan ve özellikle turistik bölgelerdeki otellerin müşterilerine ücreti karşılığında sunduğu bir aktivitedir. Alaçatı’da Alanya’da Antalya’da Ayvalık’ta Bodrum’da Büyükçekmece’de Caddebostan’da Çeşme’de Datça’da Fethiye’de İstanbul’da İzmir’de Kadıköy’de Marmaris’de Hidrofoil yapılmakta…

Türkiye’de Hydrofoil aktivitesi/sporu yapan yerler; bölgelerini iletişim bilgilerini ve kendileri hakkındaki açıklamayı, kampanyalarını, belki de güncel eğitim fiyatlarını, kiralama fiyatını topluluklar@gmail.com adresine gönderdiklerinde burada yayınlanacaktır.

Ayrıca sitemize destek olmak istiyorsanız maddi veya ayni çeşitli sponsor sistemlerimiz de mevcuttur. Hydrofoil web sayfasına sponsor olma isteğinizi, ürün-ekipman sponsorluğunuzu topluluklar@gmail.com adresine yazabilirsiniz

Hydrofoil Nedir Fiyatları Nerelerde Yapılır Hydrofoil Lokasyonları Fiyatı

 

İstanbul Su Sporları Festivali

İstanbul Büyükşehir Belediyesi tarafından düzenlenmiş.

Konuyla ilgili tam bilgim olmamakla birlikte muhtemelen 2019 yılında düzenlenmiş fakat covid 19 pandemisi sebebiyle ara verilmiş bir festival.

İ.b.b. nin Spor İstanbul sayfasındaki bir bilgi aşağıda.

İSTANBUL SU SPORLARI FESTİVALİ

Şehrimizin muhteşem doğasında İstanbullulara eğlenceli bir festival ortamı yaratarak kentimizde su sporlarına olan ilgiyi artırmayı hedefliyoruz.

İ.B.B.  Gençlik Spor Müdürlüğü işbirliği  ile düzenlediğimiz Yüzme yarışı, Dragon Boat Kürek Yarışı, Sutopu Turnuvası, Su Jeti ve Fly Board Türkiye şampiyonasını kapsayan İstanbul Su Sporları Festivali’nde, extreme su sporları gösterileri, yarışmalar, müzik ve daha birçok aktivite ile etkinliğe katılan sporcu ve seyirciler gün boyu kıyasıya mücadele ediyor.

Yüzme yarışları master kategorisinde kadın ve erkeklerde 25 yaştan başlayıp 5’er yaş aralıklarla devam eden yaş gruplarında 200’den fazla sporcunun 1200 metre parkurda kıyasıya mücadele ettiği yarışlarda, kadın ve erkek kategorilerinde dereceye giren ilk 3 sporcu kürsüye çıkıyor.  

İstanbul Su Sporları Festivali bireysel katılımın yanı sıra kurumsal firmaların da yarıştığı, takımların su sporlarında yarışlarda dereceye girmek için tüm yıl çalıştığı bir organizasyon. Dragon Boat Kürek Yarışı’nda kıyasıya mücadele eden her takım ilk 3’e girmek için yarışıyor, mücadele dolu ve eğlenceli bir gün geçiriyor.

Bu yıl Covid-19 sebebiyle ara vermek zorunda kaldığımız İstanbul Su Sporları Festivali’ni 2021 yılında düzenlemeyi hedefliyoruz.

Google dan festivalle ilgili kullanıcı fotoğrafları;

Yatçılık Nedir Fiyatları Nerelerde Yapılır Yatçılık Lokasyonları Fiyatı

Yatçılık

Lüks su aktiviteleri size daha çok hitap ediyorsa, yatçılıktan başka bir yere bakmayın. Yelkenli ve motorlu gemiler de dahil olmak üzere, nispeten küçükten büyük, süper yatlara kadar değişen çeşitli yat stilleri vardır. Süper deniz yatlarına davet almak için bir milyonerle arkadaş olmanın ötesinde, suya çıkmanın birkaç yolu var. Bu, farklı suları ve limanları keşfetmek için bir günlük gezi veya hatta çok gecelik bir gezi rezervasyonu içerir. Güvertede rahatlayabilir,  suda demirliyken yüzmenin yada şnorkelle dalmanın keyfini çıkarabilir ve çeşitli demirleme noktalarını keşfedebilirsiniz. Bazı kiralama şirketleri, koşullara bağlı olarak, tekneye yelken açmanıza bile izin verir.

Bir başka harika seçenek de, bir grup arkadaş edindiğiniz ve yatın kaptanlığını yaptığınız kendi başınıza bir yelken turudur. Yelken tecrübesine ve tekne ehliyetine sahip bir kaptana ihtiyacınız var; ancak bu keyifli ve esnek bir deneyim olacaktır

Tabii ki bir yatla yolculuk yapmak istiyorum, ehliyetim de yok diyorsanız; öğünmek gibi olmasın ama rüzgarlı sporlar bizim işimiz, sizi engin maviliklerde dolaştıracak tecrübeli kaptanlarımız da var, bize ulaşınız

Yatçılık ülkemizde ege marmara karadeniz, akdeniz kıyılarında ve denizlerde olduğu kadar göllerde de sıkça yapılan ve özellikle turistik bölgelerdeki otellerin müşterilerine ücreti karşılığında sunduğu bir aktivitedir. Alaçatı’da Alanya’da Antalya’da Ayvalık’ta Bodrum’da Büyükçekmece’de Caddebostan’da Çeşme’de Datça’da Fethiye’de İstanbul’da İzmir’de Kadıköy’de Marmaris’de Yatçılık yapılmakta…

Türkiye’de Yatçılık aktivitesi/sporu yapan yerler; bölgelerini iletişim bilgilerini ve kendileri hakkındaki açıklamayı, kampanyalarını, belki de güncel eğitim fiyatlarını, kiralama fiyatını topluluklar@gmail.com adresine gönderdiklerinde burada yayınlanacaktır.

Ayrıca sitemize destek olmak istiyorsanız maddi veya ayni çeşitli sponsor sistemlerimiz de mevcuttur. Yatçılık web sayfasına sponsor olma isteğinizi, ürün-ekipman sponsorluğunuzu topluluklar@gmail.com adresine yazabilirsiniz

Yatçılık Nedir Fiyatları Nerelerde Yapılır Yatçılık Lokasyonları Fiyatı