Rüzgar Sörfçüleri de Normalleşmeyi Bekliyor

BU KÖTÜ GÜNLERİ HEP BİRLİKTE GERİDE BIRAKACAĞIZ DİLARA URALP (RÜZGAR SÖRFÜ)

“Rüzgar sörfü yaptığım için evde kalmak beni oldukça etkiledi çünkü profesyonel sporcu olduğumdan beri denize çıkamadığım bu kadar uzun bir dönem yaşamamıştım. Ben de bu süre boyunca evimde kalıp, mümkün olduğunca ve özellikle kuvvet ve kondisyon antrenmanları gerçekleştirdim. Bunalıma girdiğim olmadı hiç. Bunalıma girmedim fakat COVID-19 pandemisi yüzünden evlerde kaldığımız bugünlerde benim gibi profesyonel sporcuların arzu ettiği düzeyde ve yoğunlukta antrenman yapamaması, bir mutsuzluk yaratıyor. Ben hayata her zaman pozitif bakmaya çalışan biriyim. Salgının ilk günlerinden itibaren kendime hep şunu söyledim; bu kötü günleri hep birlikte geride bırakacağız ve her şey daha iyi olacak. Bu söylemimin, psikolojimin olumsuz etkilenmesini engellediğini düşünüyorum. Spora dair günlük bir rutinim var. Çalışmalarıma devam ediyorum. Denize çıkamasam da evimdeki spor odamda kürek, bisiklet ve kuvvet antrenmanları gerçekleştiriyorum.

Dilara Uralp’da Corona virüs sonrası normalleşmeyi bekliyor

Rus antrenörüm ile sürekli internet üzerinden görüşüp, bana her gün için düzenlediği antrenmanları yerine getiriyorum. Gelecek günler ve spor hayatım ile ilgili hiçbir kaygı ya da endişe duymuyorum. Belki spor benim işim ama aynı zamanda yapmaktan keyif aldığım şeylerin de başında geliyor. Üstelik spor yapmanın hem fiziksel hem de bedensel olarak bana çok iyi geldiğine inanıyorum. Kendimi biraz yorgun veya keyifsiz hissettiğim dönemlerde, özellikle yeşil bir alanda kitap okumaktan çok keyif alıyorum. Bunun dışında ailemle vakit geçirmek, film izlemek ve arkadaşlarımla görüşmek bana kendimi çok iyi hissettiriyor.”

https://m.sabah.com.tr/pazar/2020/05/17/normallesmeyi-dort-gozle-bekliyorlar adresinden alıntıdır.

İstanbul da Rüzgar Sörfü Yapmak - TYF Belgeli Tecrübeli Eğitmenlerden Windsurf Eğitimi, Çocuklar İçin Yaz Rüzgar Sörfü Okulu ve Yıl Boyunca Windsurf Antrenmanları İçin Arayabilirsiniz Telefon 0532 5413745Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir