İstanbul Su Sporları Festivali

İstanbul Büyükşehir Belediyesi tarafından düzenlenmiş.

Konuyla ilgili tam bilgim olmamakla birlikte muhtemelen 2019 yılında düzenlenmiş fakat covid 19 pandemisi sebebiyle ara verilmiş bir festival.

İ.b.b. nin Spor İstanbul sayfasındaki bir bilgi aşağıda.

İSTANBUL SU SPORLARI FESTİVALİ

Şehrimizin muhteşem doğasında İstanbullulara eğlenceli bir festival ortamı yaratarak kentimizde su sporlarına olan ilgiyi artırmayı hedefliyoruz.

İ.B.B.  Gençlik Spor Müdürlüğü işbirliği  ile düzenlediğimiz Yüzme yarışı, Dragon Boat Kürek Yarışı, Sutopu Turnuvası, Su Jeti ve Fly Board Türkiye şampiyonasını kapsayan İstanbul Su Sporları Festivali’nde, extreme su sporları gösterileri, yarışmalar, müzik ve daha birçok aktivite ile etkinliğe katılan sporcu ve seyirciler gün boyu kıyasıya mücadele ediyor.

Yüzme yarışları master kategorisinde kadın ve erkeklerde 25 yaştan başlayıp 5’er yaş aralıklarla devam eden yaş gruplarında 200’den fazla sporcunun 1200 metre parkurda kıyasıya mücadele ettiği yarışlarda, kadın ve erkek kategorilerinde dereceye giren ilk 3 sporcu kürsüye çıkıyor.  

İstanbul Su Sporları Festivali bireysel katılımın yanı sıra kurumsal firmaların da yarıştığı, takımların su sporlarında yarışlarda dereceye girmek için tüm yıl çalıştığı bir organizasyon. Dragon Boat Kürek Yarışı’nda kıyasıya mücadele eden her takım ilk 3’e girmek için yarışıyor, mücadele dolu ve eğlenceli bir gün geçiriyor.

Bu yıl Covid-19 sebebiyle ara vermek zorunda kaldığımız İstanbul Su Sporları Festivali’ni 2021 yılında düzenlemeyi hedefliyoruz.

Google dan festivalle ilgili kullanıcı fotoğrafları;

İstanbul da Rüzgar Sörfü Yapmak - TYF Belgeli Tecrübeli Eğitmenlerden Windsurf Eğitimi, Çocuklar İçin Yaz Rüzgar Sörfü Okulu ve Yıl Boyunca Windsurf Antrenmanları İçin Arayabilirsiniz Telefon 0532 5413745Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.